مقایسه تیگوان با اسپورتیج

  اگر به دنبال خرید یک کراس اوور میان سایز در محدوده قیمت ۳۰۰ میلیون تومان هستید فولکس واگن تیگوان یک ماشین ایده آل در رنج قیمتی خودش است و ما امروز قصد داریم تا کیا اسپورتیج QL را با تازه وارد آلمانی مقایسه کنیم و با توجه به ویژگی هایی که هر ماشین عرضه میکند و وضعیت آنها در بازار و محبوبیت در بین مردم در پایان با توجه به نتیجه گیری و امتیازات میبینیم که در این مقایسه فولکس واگن تیگوان برتری را از آن خود میکند یا کیا اسپرتیج ارزان قیمت تر میتواند در این مقایسه برتری را به خودش اختصاص دهد.  

شنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۶:۲۵ |

فولکس واگن تیگوان
چند مدتی است که شرکت ماموت خودرو موفق شده است تا نمایندگی ماشین های سواری فولکس واگن را دریافت کند و دو محصول تیگوان و پاسات نخستین نماینده های فولکس واگن در ایران هستند . نسل دوم فولکس واگن تیگوان یک کراس اوور میان سایز است که در طراحی آن المان های لوکس و اسپرت در ترکیبی عالی به کار رفته است و جوانان ، میانسالان ، طرفداران ماشین های اسپرت و حتی خانواده های پر چمعیت به راحتی با طراحی و شخصیت فولکس واگن تیگوان ارتباط برقرار میکنند . طراحی چراغ های فولکس واگن تیگوان در جلو وعقب ، خطوط جانبی و سر تا سر ، طراحی برجسته کاپوت ، ستون شیبدار و بسیاری ویژگی دیگر در ظاهر فولکس واگن تیگوان باعث شده اند تا چهره ای زیبا و دوست داشتنی داشته باشد و به میزان کافی مانند یک ماشین هاچبک اسپرت هم در چهره فولکس واگن تیگوان هیجان وجود دارد . چهره فولکس واگن تیگوان بر اساس آخرین زبان طراحی موجود در کارخانه فولکس واگن شکل گرفته است و همین سبب شده تا با دیگر برادرانش از نظر طراحی شباهت داشته باشد که خود در نشان دادن اصالت فولکس واگن تیگوان بسیار تاثیر دارد . به داخل کابین فولکس واگن تیگوان که وارد میشویم سبک طراحی با استایل بیرونی کاملا هماهنگ است و یعنی درون کابینی قرار میگیریم که هم به شدت آرامش در آن وجود دارد و هم المان های اسپرت و هیجانی بسیاری در داخل فولکس واگن تیگوان به کار رفته است و موجب شده تا سلایق متفاوت با حس های مختلف در هر لحظه سوار بودن فولکس واگن تیگوان لذت را تجربه کنند . از نظر کیفیت فولکس واگن تیگوان در سطح عالی میباشد و از نظر آپشن هم فولکس واگن در مورد تیگوان طوری عمل کرده است که سطح رفاه و امنیت سرنشینان در بهترین حالت ممکن است .

فولکس واگن سالهاست که پیشرانه های بسیار پر بازدهی تولید میکند و قلب تپنده فولکس واگن تیگوان هم با توجه به تکنولوژی های خوب و پیشرفته که در آن به کار رفته است توانایی های حرکتی مثال زدنی دارد . فولکس واگن تیگوان به یک پیشرانه ۴ سیلندر توربو شارژر با آرایش خطی به حجم دقیق ۱۹۹۲ سی سی  مجهز است که قابلیت تولید ۱۸۰ اسب بخار قدرت در ۴۴۰۰ دور در دقیقه و ۳۲۰ نیوتن متر گشتاور را در محدوده دور موتور ۳۹۵۰ - ۱۵۰۰ دور در دقیقه را دارا میباشد و همانطور که مشاهده میکنید قدرت و گشتاور در دور موتور پایینی به حداکثر میرسد که این ویژگی مزایای زیادی را برای فولکس واگن تیگوان به ارمغان میاورد اما مهم تریم آنها نخست شتاب خوب است و فولکس واگن تیگوان میتواند از حالن سکون در ۷.۷ ثانیه به سرعت یکصد کیلومتر در ساعت دست پیدا کند سپس پایین آمدن میزان استهلاک و آلایندگی است که با مصرف سوخت حدودا ۷ لیتری و این میزان توانایی های حرکتی فولکس واگن تیگوان به خوبی این موضوع را اثبات میکند . نیروی تولیدی پیشرانه فولکس واگن تیگوان در ابتدا به یک گیربکس ۷ سرعته دبل کلاچ سریع ، پیشرفته و دقیق انتقال میابد و بعد از آن سیستم ۴ چرخ محرک هوشمندی نیرو را به هر چرخ به طور مستقل انتقال میدهد .

فولکس واگن تیگوان از نظر سواری و قابلیت های حرکتی یک کراس اوور بسیار خوب است و در داخل شهر مانند یک سدان نرم است و در بحث فرمان پذیری و توانایی مانور فولکس واگن تیگوان همانند برادر کوچک تر و جذابش فولکس واگن گلف است و از طرفی هم عملکرد عالی سیستم انتقال قدرت فولکس واگن تیگوان باعث شده تا در مسیر های آفرود هم به صورت سطحی بتوان به ادامه مسیر پرداخت .

در حال حاضر فولکس واگن تیگوان در بازار ایران قیمت ۳۵۵ میلیون تومانی را تجربه میکند که در مقایسه با کیا اسپرتیچ ۲۸۰ میلیون تومانی علیرغم قرار گرفتن در سگمنت مشابه قیمت بیشتری دارد اما ارزش خرید به مراتب بیشتری دارد و به صورت کلی فولکس واگن تیگوان لذت بیشتری را در هر حالتی به سرنشینانش ارائه میدهد .

کیا اسپورتیج ۲۰۱۸
نسل چهارم کیا اسپورتیج با تاخیری فراوان نسبت به بازار های جهانی وارد کشور شد و از زمان ورود به بازار ایران کیا اسپورتیج QL به صورت محدود و مختصری توانسته است در دل مردم جای باز کند و به فروش رسد . کیا اسپورتیج QL از نظر ظاهری از جدیدترین زبان طراحی کیا بهره میبرد تا یک استایل مشخص همانند دیگر ماشین های کیا داشته باشد . بدنه کیا اسپورتیج با توجه به اینکه در مرکز طراحی آلمان کیا شکل گرفته است استایل شرقی دارد و در مجموع کیا اسپورتیچ QL ظاهر هماهنگی را به نمایش میگذارد اما بعضی از سلایق به راحتی با طراحی کیا اسپورتیج QL کنار نمیایند و به طور کلی در این مقایسه از نظر ظاهری فولکس واگن تیگوان کامل تر است و مطابق میل تعداد بیشتری از مردم واقع میشود همچنین فولکس واگن تیگوان میتواند مورد پسند رنچ وسیع تری از سلایق قرار گیرد . به داخل کابین کیا اسپورتیج QL که وارد میشویم نخستین نکته قابل تامل هم جهت شدن فضای کابین با دیگر ساخته های کیا است که باعث شده تا طراحی کابین کیا اسپورتیج ارگونومیک باشد و با دیدگاه لوکس بودنی که در آن به کار گرفته شده است بتواند مخاطبان گوناگون را به آرامش دعوت کند . از نظر کیفیت کیا اسپورتیج QL ماشین خوبی است و به رسم ماشین های کره ای تا جای ممکن سعی شده که در لیست تجهیزات این ماشین آپشن جای دهند . از نظر طراحی جدا از بحث سلیقه فولکس واگن تیگوان صحیح و اصیل تر است، از نظر کیفیتی تیگوان ماشین بهتری از اسپورتیج QL است و راحتی بیشتری را برای سرنشینانش به ارمغان میاورد.

کیا اسپورتیج QL بسیار بسیار بهبود و پبشرفت تجربه کرده است اما نمونه هایی به بازار ایران عرضه شده اند از همان پیشرانه ۲.۴ لیتری نسل سابق بهره میبرد که تنها سیستم مدیریت موتور آن دچار تغییرات شده که یتواند استاندارد های بیشتری را پاس کند .یعنی همان پیشرانه ۴ سیلندرکه ۲۳۵۹ سی سی حجم دارد و قابلبت تولید ۱۸۱ اسب بخار قدرت و ۲۳۷ نیوتن متر گشتاور را دارا میباشد که در کیا سورنتو ، هیوندای سانتافه ، کیا اسپورتیج نسل قبل و ... به کار گرفته شده است . گیربکس ۶ سرعته تیپ ترونیک وظیفه انتقال قدرت به ۴ چرخ ماشین را دارد که عملکرد خوبی دارد و تعویض دنده هایی به موقع اما گاها با تاخیر را انجام میدهد . کیا اسپورتیج از نظر استهلاک وضعیت مناسبی دارد و هزینه های نگهداری کیا اسپورتیج هم با توجه به قیمت خوب است اما با بالا رفتن کارکرد کیا اسپورتیج استهلاک زیادی را از خودش نشان میدهد و هزینه های نگهداری کیا اسپورتیج QL هم افزایش میباید و از نظر توانایی های حرکتی ، استهلاک و آلایندگی ، راندمان و هر چه که در بخش فنی اهمیت دارد برتری از آن فولکس واگن تیگوان است .

کیا اسپورتیج نسل قبل همیشه به عنوان یک کراس اوور با سواری خشک و خشن اما هندلینگ عالی یاد میشد و حالا کیا اسپورتیج QL با حفظ هندلینگ توانسته سواری نرم تر و بهتری را ارائه کند اما در این بخش هم از نظر فرمان پذیری، لذت سواری، هندلینگ و ... باز هم برتری با فولکس واگن تیگوان است.

کیا اسپورتیج QL و فولکس واگن تیگوان هر دو در یک کلاس قرار میگیرند که در ایران با توجه به شرایط واردات خودرو اختلاف قیمتی در حدود ۷۰ میلیون تومان دارند و اگر واقع بینانه نگاه کنیم میبینیم که فولکس واگن تیگوان در قبال قیمت بیشتر سطح پیشرفته تری از مهندسی و اصالت بیشتری را دارد که باعث شده تا از هر نظر ارزش خرید بالاتری نسبت به کیا اسپورتیج QL داشته باشد ضمن اینکه خرید و فروش آن هم اصلا وضعیت خوبی ندارد .


مقایسه تیگوان با اسپورتیج
نقد و بررسی

کد محتوا: ۱۳۴۱۶

ارسال: شنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۶:۲۵

به روز شده: شنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۱:۳۲

کلید واژه‌‌ها: تیگوان، اسپورتیج، مقایسه تیگوان با اسپورتیج، اسپورتیج ۲۰۱۸

نوع: نقد و بررسی

فرستنده: دبیر سرویس محتوا

منبع: ماشین ۳

بازدید: ۴۳۰

زبان: پارسی

(۵ مورد )
در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید. برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید. چنانچه هنوز عضو سایت نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید. (ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...

کاردو، به عنوان یکی از بزرگترین فضای آنلاین تبادل و معامله خودرو، در حال حاضر به صدها مشتری در حال ارائه خدمات است. در این نسخه از وب‌سایت کاردو سعی شده است با بهره‌گیری از آخرین متدهای توسعه و برنامه‌نویسی امکان استفاده کاربران از سایت در دستگاه‌های هوشمند (موبایل، تبلت) به صورت ویژه‌ای فراهم می‌سازد و طراحی سایت به گونه‌ای است که لایه‌بندی سایت بر اساس دستگاه شما تطبیق می‌یابد.

این سایت ماحصل، تلاش‌های چندساله کارشناسان خبره در ۲ حوزه صنعت خودرو و IT بوده است و سعی شده است بنا به نیاز کاربر ایرانی و بر اساس شیوه فعالیت جاری کشور سریعترین و بهترین انتخاب‌ها فراهم باشد.

«کاردو» واژه‌ی اصیل پارسی است و به معنای توانمندی و پشتکار است، همچنین نگارش انگلیسی آن (CarDo) به معنای فعالیت مرتبط با خودرو می‌باشد. «کاردو» تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا شایسته خدمت‌رسانی به شما باشد.

به دلیل حجم بالای آگهی‌های ثبت شده، امکان بررسی صحت و اصالت آن‌ها امکان‌ناپذیر است، پیش از هرگونه معامله از صحت و اصالت مدارک و خودرو مطمئن شوید، در صورت نیاز می‌توانید از کارشناسان بخش خدمات مشتریان ما جهت راهنمایی و باری‌رسانی استفاده کنید.

طبق ماده ۳ آیین نامه اجرایی ماده ۷ قانون حمایت از مصرف کنندگان مسئولیت تبلیغ خلاف واقع بر عهده سفارش دهنده و سازنده آگهی است.

© ۱۳۹۳-۱۳۹۷ :: کلیه حقوق برای سایت کاردو محفوظ است. استفاده از مطالب سایت فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.